Ve středu si společně poděkujme písní "Není nutno"

Ve středu 25. března přesně ve 12.30 hodin se obec Krakovany připojí ke společné výzvě a z rozhlasu zazní píseň "Není nutno" jako díky a podpora všem lidem v první linii boje s pandemií. Zpěvem nebo poslechem se může připojit každý občan.

Vážené starostky, vážení starostové,

ve středu 25. března ve 12.30 v přímém přenosu zazpívá a zahraje celé Česko po úvodním slovu Zdeňka Svěráka píseň Není nutno. Stejně jako Italové, Rakušané a další národy chtějí i Češi zpěvem poděkovat a vyjádřit podporu všem lidem v první linii boje s pandemií – lékařům, sestřičkám, lékárníkům, řidičům, hasičům, prodavačkám, sociálním pracovníkům, rovněž Vám starostům a starostkám, a mnoha dalším.

Denně sledujeme smutné zprávy o těch, kteří svůj boj s novým virem nezvládli, máme obavy o budoucnost, máme strach o své blízké. V takových dobách je víc než kdy jindy důležité držet při sobě a vzájemně se podpořit.

Prosím Vás proto, abyste se k tomuto poděkování připojili. Nechte, prosím, rozeznít v tuto dobu obecní rozhlasy, aby se tato pozitivní píseň dostala ke všem. Ve středu 25. března přesně ve 12.30 hodin píseň zazní na ČT 1 a v Českém rozhlase,  na stanicích: Radiožurnál, ČRo Praha, Radio Wave nebo Rádio Junior.

K dispozici je také předpřipravená audio verze proslovu i písně ve formátu MP3 - právě pro Vaše rozhlasy. Z odkazu https://neninutno.cz/media/ ji bude možné stáhnout ve středu od 11:30. Bude ale důležité zachovat synchronizaci, tedy o spuštění přesně ve 12:30.

My v Kolíně se určitě připojíme a já se na to moc těším. Já se snažím děkovat všem, kteří v těchto dnech pomáhají, při každé příležitosti. Mám ale silný pocit, že to nestačí. Že bychom měli všichni vědět, že v tom nejsme sami. Že si v těžkých dobách dokážeme pomoct.

Díky za to

Vás Vít Rakušan